Widlak to niewielki pojazd mechaniczny wyposażony w specjalne podnośniki, które pozwalają na przewóz ciężkich materiałów czy towarów. Stosuje się go w wielu miejscach, ale nie wszędzie jest potrzebny cały czas. Warto wtedy zdecydować się na wynajem. O czym pamiętać przy zawieraniu umowy?
Wypożyczalnia wózków widłowych – jak działa?
Wypożyczalnia sztaplarek oferuje wynajem widlaków, a czasami także sprzedaż czy serwis. Klienci indywidualni czy firmy mogą podpisać umowę na wypożyczenie sprzętu na określony czas za ustaloną opłatą. Zobowiązują się do oddania maszyny w nienaruszonym stanie i w ustalonym terminie.
Warto wybierać wypożyczalnie, w których można także naprawiać widlaki w razie uszkodzeń. Przykładem dobrego miejsca do wynajmu jest serwis wózków widłowych w Olsztynie. Dzięki serwisowi istnieje możliwość regularnego kontrolowania stanu wszystkich maszyn dostępnych do wypożyczenia dla klientów.
Wózek widłowy – umowa wynajmu
Wynajem wózka widłowego wiąże się z podpisaniem umowy pomiędzy wypożyczalnią a wynajmującym. Pierwszym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest czas trwania umowy. Kolejna kwestia to opłaty, jakie musi ponieść wynajmujący. Warto zobaczyć, czy firma nie wymaga żadnych dodatkowych kosztów.
Trzeba zapoznać się z konsekwencjami niewywiązania się z umowy, np. oddania sprzętu po terminie czy uszkodzenia. W umowie powinny znajdować się informacje dotyczące tego, co się stanie, gdy widlak zepsuje się nie z winy wynajmującego. Warto powoli i szczegółowo przeczytać umowę przed jej zawarciem.
Zakup czy wynajem sztaplarek?
Wypożyczalnia i serwis wózków widłowych to dobra opcja dla tych, którzy nie potrzebują widlaka na stałe. Sprawdzi się przy okresowych pracach z ciężarem. Na zakup powinni się zdecydować przedsiębiorcy, których biznes bez widlaka nie może w ogóle funkcjonować.
Warto rozważyć też wynajem paleciaków czy innych sprzętów potrzebnych do pracy na magazynach lub w fabrykach. Zawsze trzeba dobrze zapoznać się z umową.