Malowanie proszkowe to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala na osiągnięcie dużo lepszej powłoki niż miałoby to miejsce w przypadku malowania metodą tradycyjną. Również ogromnym plusem jest możliwość zastosowania wszędzie tam, gdzie liczy się gładkość powierzchni i jej estetyka.
Stosując metodę malowania proszkowego z powodzeniem można uzyskać powłoki, które są w znaczący sposób bardziej odporne, trwałe, gładkie i ogólnie dużo bardziej estetyczne niż te, które nanosi się przy pomocy wałka lub pędzla, a nawet tańszych agregatów malarskich.
Od wielu lat różnego rodzaju zakłady stosują malowanie proszkowe do pokrywania różnego rodzaju powierzchni. Mogą to być elementy karoserii, części do maszyn, drobne elementy stalowe, konstrukcje stalowe, kadłuby statków, bramy, ogrodzenia. Produkty, które można malować farbami proszkowymi tak naprawdę otaczają nas każdego dnia. Przykłady realizacji można znaleźć na stronie http://www.lapena.pl/
Oszczędność farby
Do malowania proszkowego nie wykorzystuje się farb tradycyjnych, ale przede wszystkim nowoczesne farby proszkowe, które nanoszone są metodą natrysku. Dzięki temu powłoka jest dużo cieńsza niż w przypadku malowania tradycyjnego, ale za to ma bardzo dobre parametry wytrzymałościowe i jest estetyczna. Ilość farby w przeliczeniu na malowanie jednego metra kwadratowego jest o wiele niższa.
Zobacz także: https://bydgoszczcity.pl/na-czym-polega-malowanie-proszkowe/
Estetyka powłoki
Bardzo często klientowi zależy na tym, aby osiągnąć bardzo dużą estetykę wykonania powierzchni, gdyż na przykład malowanie proszkowe ma być wykonane na elementach karoserii bądź kadłubach łodzi. Przy pomocy malowania proszkowego bez problemu taki efekt osiągniemy. Powierzchnia będzie jednolita, gładka, równa, bez przebarwień czy śladów po rozprowadzaniu farby.
Szybkość i wydajność
Nie da się ukryć, że malowanie proszkowe jest metodą znacznie łatwiejszą, szybszą nowocześniejszą niż malowanie tradycyjne. W przypadku malowania dużych powierzchni, powierzchni trudnodostępnych czy wymagających wysokiej estetyki to jedyny wybór. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że wyposażenie lakierni to również wszelkiego rodzaju elementy zabezpieczające: nasadki, taśmy, zatyczki, wtyki, siatki, okłady, spoiny, wkładki krawędzi, osłony spiralne, ochrony gwintów. Z reguły wykonane są one z tworzyw sztucznych lub silikonu i zapobiegają uszkodzeniom np. elementów z mosiądzu, stali nierdzewnej, szkła czy drewna.