Wizualizacja swoich myśli i planów ma większą moc, niż może się wydawać. Podobnie dzieje się z przekonaniami na temat świata i nas samych. Regularne mówienie na głos lub w myślach konkretnych zwrotów może przynieść wiele dobrego. W jaki sposób powinno się to robić i jak można samodzielnie stworzyć własne afirmacje? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w treści niniejszego poradnika.
Jak prawidłowo tworzyć afirmacje?
Afirmowanie jest procesem, który można oprzeć o samodzielnie wykonane fiszki lub gotowe karty. W tym drugim przypadku można dobrać odpowiednie sentencje do własnej sytuacji, co jest sporą zaletą dla osób początkujących. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by na początku udać się do specjalisty, aby wspólnie z nim przygotować własne afirmacje – https://szkolanumerologii.pl/50-afirmacji-na-kazdy-dzien-afirmacje-uwalniajace-przyciagajace-i-otwierajace-na-zmiane/. Dobrym rozwiązaniem może być też zainspirowanie się gotową listą dostępną w sieci i zmianą pojedynczych afirmacji na swoje potrzeby.
Tworząc sentencje, należy zwrócić uwagę na to, by były krótkie i łatwe w zapamiętywaniu i powtarzaniu. Treść afirmacji jest bardzo istotna, ponieważ po wielokrotnym powtarzaniu wpływa na umysł. Im jest ona bardziej zwięzła tym lepiej. Ważnym jest też, by dodać do swojej sentencji chociaż jedno słowo odnoszące się do emocji. Jeśli np. zamierza się afirmować miłość do siebie, warto pamiętać o takich słowach jak ,,piękna”, ,,zdolna”, ,,cudowna” czy ,,wyjątkowa”.
Ważnym elementem, o którym nie należy zapominać stosując afirmacje jest fakt, że są one w 100% dobrowolne. Jeśli danego dnia zapomni się o mówieniu sentencji, nie stanie się nic złego. Krytyka samego siebie za niepowodzenia będzie najgorszym rozwiązaniem. Znacznie bardziej wartościowym będzie odpuszczenie i myślenie o sobie pozytywnie. Afirmacje można przecież stosować codziennie i bez ograniczeń.
Na co zwracać uwagę przy afirmacji?
Warto pamiętać o tym, że afirmowanie jest procesem. Trudno będzie dostrzec widoczne różnice po jednym dniu, a nawet kilku tygodniach afirmowania. Z czasem jednak pierwsze zauważalne efekty pojawią się, a dana osoba odczuje ulgę. Im częściej się afirmuje z dużą wiarą w proces, tym szybciej można dostrzec zmiany w postrzeganiu samego siebie i świata zewnętrznego. W związku z tym, nie warto się poddawać.
Afirmowanie to wspaniały proces, który przynosi bardzo wiele korzyści. Chcąc go rozpocząć, warto zaopatrzyć się we własne karty do afirmacji albo spotkać się ze specjalistą.