Decyzja co do wyboru właściwego fotelika samochodowego dla nowonarodzonego maluszka, to decyzja na miesiące i potem lata, kiedy rodzice staną przed wyborem zakupu kolejnego fotelika. Pierwszy fotelik samochodowy powinien więc być dobrym wyborem dla malucha, noworodka i jego kruchego ciałka. Odpowiedni fotelik samochodowy posiada nowoczesne systemy zabezpieczeń ale także dodatkowe systemy, które ułatwiają rodzicom korzystanie na co dzień z fotelika. Wtedy dziecko, które korzysta z takiego fotelika ma komfort, wygodę a przede wszystkim czuje się bezpiecznie.

Obecny rynek sprzedaży, oferuje różnego rodzaju foteliki samochodowe, do wyboru dostępne są foteliki z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań, jak też z podstawowym wyposażeniem, te droższe i tańsze. Pierwszy fotelik powinien być wyposażony w szereg nowych, współczesnych rozwiązań sprzyjających bezpiecznej podróży noworodka.

Fotelik Cybex Aton M Lite to pierwszy fotelik samochodowy niemieckiego, znanego producenta, który świetnie nadaje się dla noworodka. Jest przeznaczony dla dzieci od 0-13 kg wagi włącznie, wyposażony jest naturalnie we wkładkę redukującą, która umożliwia odpowiednie ułożenie ciała dziecka w foteliku. Jest to fotelik o wiele lżejszy od swojego poprzednika Aton M. Jest to fotelik funkcjonalny ale też udoskonalony w systemie M Line, który umożliwia montowanie dwóch fotelików w tej samej bazie. Dzięki temu istnieje możliwość stworzenia pełnego, kompletnego i współdziałającego systemu rodzinnego. Ta radość z tak wszechstronnej bazy może trwać nawet do 4 roku życia dziecka, przez tyle czasu baza może być stosowana w połączeniu z innymi fotelikami z rodzaju Cybex. Baza Cybex nie jest dostępna w komplecie z fotelikiem.

Z fotelikiem Cybex Aton M Lite można stworzyć rodzinny system podróżny, który umożliwia połączenie fotelika wraz ze stelażem. Fotelik-nosidełko w połączeniu z lekkim stelażem umożliwia wygodne i przyjemne podróże w każdym miejscu. System podróżny jest idealny dla mamy i noworodka, kiedy nieraz dosłownie brakuje rąk lub kiedy trzeba przenieść malucha z samochodu do wózka.

Fotelik Cybex Aton M Lite posiada również rozwiniętą ochronę bezpieczeństwa. W foteliku wbudowany jest system L.S.P ochrony bocznej.  wyposażony jest w niezależne osłony boczne, które przy zderzeniu spełniają rolę amortyzatora. Dzięki temu przy zderzeniu głowa dziecka jest utrzymywana we wnętrzu fotelika, co jest pełną ochroną dla malucha, ogranicza wstrząs, który może dotrzeć do dziecka.

Dodaj komentarz